gravírování kovů

gravírování kovů

Laserové gravírování do kovů je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak umístit Váš text či logo nebo jiný typ grafiky na předmět z kovu nebo eloxovného kovu.  Laserový paprsek je schopen odpařit malou vrstvu popisovaného  materiálu  nebo  jen jeho nátěr či jinou povrchovou úpravu a tím vznikne požadovaný relief. Další možností jak náš laser s kovem pracuje lokální ohřátí  povrch popisovaného předmětu  a tím změnit jeho barvu. Tomuto typu popisu se říká kalení a užívá se nejčastěji u kalitelných kovů, jako i u nerezové oceli a titanu.  Předměty z oceli ať už reklamní nebo jiné mohou mít tuto barvu  šedou až černou, ale vždy je odstín závislý na značeném materiálu a bez testu je možné jen velmi obtížně přesný odstín určit. Reklamní předměty s povrchem eloxovaného hliníku mají barvu laserem gravírovaného motivu bílou až podobnou barvě přírodního hliníku. Tohoto efektu se v hojné míře využívá při laserovém gravírování technických štítků. Předměty vyrobené z mosazi mají barvu gravírovaného motivu spíše žlutou do barvy mosazi. . Tímto způsobem lze laserem popisovat nejen technické štítky a reklamní předměty, mosazná pečetidla, vložky do forem, technické díly a součásti, kovové tužky, pera a propisky. Prakticky lze říci, že je možné laserem gravírovat prakticky všechny výrobky z kovu. Této zkutečnosti se dá využít při výrobě nerezových a hliníkových výrobních štítků, popisu reklamních předmětů jakou jsou kovové propisovací tužky, zapalovače, termosky, a další předměty z nerezu a oceli. Níže uvádíme nejčastější aplikace.

 

  • výrobní štítky z nerezové ocely a eloxovaného plechu
  • gravírování nožů
  • gravírování termosek a hrníčků z nerezové ocely
  • gravírování přívěsků
  • gravírování zapalovačů
  • gravírování per a propisovacích tužek

 

 

INFORMACE K ZADÁNÍ VAŠÍ ZAKÁZKY

Výrobu můžeme zahájit po předání všech potřebných podkladů, které jsou nutné pro vypracování zakázky a  potvrzení korektury, kterou Vám zašleme.
Datové podklady  by měly být ve formátu: .cdr (Corel DRAW X6 nebo starší ), .pdf, .ai, .eps (pokud dodáte vše v křivkách vyhnete se tak možným komplikacím a vícenákladům za grafické práce).Užitečné je zaslat společně s grafickými podklady i náhled ve formátu: .jpg, .pdf, .bmp, .pdf. Podklady prosím zasílejte na e-mail: info@gravoservis.cz. Ke každé zakázce účtujeme poplatek 150Kč bez DPH za přípravu stroje.