značení kovů

Značení kovů pomocí CO2 laseru je někdy ne úplně korektně nazýváno jako gravírování kovů. Díky tomu dochází ke zkreslení představy zákazníka o finálním výsledku. CO2 lasery díky své vlnové délce nejsou vhodné ke gravírování kovu, kde při gravírování dochází k odebíraní vrstvy materiálu a tím k vytvoření gravůry. Naopak jsou, ale vhodné ke značení kovů, který je pokryt vrstvou barvy (potažený plastem, eloxovaný), která je odpařena laserovým paprskem až na základní kov a tím vznikne kontrastní gravůra. Nejčastěji jsou k těmto účelům používány materiály jako eloxovaný hliník, Dibond a kovy s povrchovou úpravou.

Další možnost značení kovu a vytvoření černé gravůry je pomocí přípravku značky Cermark. Tento přípravek se nastříká na kov a po zaschnutí se mikro vrstva při expozici laserovým paprskem zapeče do struktury materiálu (ocel, nerez, hliník a další) a vytvoří tmavou gravůru. Tímto způsobem se značí  předměty, které mají základní barvu kovu bez nějaké další úpravy povrchu. Níže najdete příklady nejčastějších aplikací značení kovů pomocí CO2 laseru.

 

  • dveřní štítky  (eloxovaný hliník, nerez)
  • výrobní štítky (eloxovaný hliník)
  • technické štítky (eloxovaný hliník)
  • identifikační štítky (eloxovaný hliník)
  • loga, nápisy a věnování na tužky, přívěsky, placatky, nože, hrnky a další kovové reklamní a upomínkové předměty
  • vizitky a vizitkáře
  • psí známky

 

 

PODKLADY PRO REALIZACI VAŠÍ ZAKÁZKY

Výrobu můžeme zahájit po předání všech potřebných podkladů, které jsou nutné pro vypracování zakázky a  potvrzení korektury, kterou Vám zašleme.

Datové podklady  by měly být ve formátu: .cdr (Corel DRAW X6 nebo starší ), .pdf, .ai, .eps (vše v křivkách vyhnete se tak možným komplikacím a vícenákladům za grafické práce  )

Užitečné je zaslat společně s grafickými podklady i náhled ve formátu: .jpg, .pdf, .bmp, .pdf. Podklady prosím zasílejte na e-mail: info@gravoservis.cz